Новини

Соборне богослужіння у день пам’яті небесного покровителя землі Черкаської

20 вересня, у Неділю 15-ту після П’ятидесятниці, перед Воздвиженням, у кафедральному Михайлівському соборі відбулися урочистості на честь пам’яті небесного покровителя землі Черкаської – преподобномученика Макарія, Переяславського і Канівського чудотворця. Божественну літургію очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Йому спів служили митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій (правлячий архієрей Черкаської єпархії), архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Макарівський Гедеон, а також місцеве духовенство з усіх благочинь Черкаської, а також представники з інших єпархій.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих з проповіддю, в якій розповів про життя і мученицький подвиг святого преподобномученика Макарія Канівського, продовживши: «Приклад його життя – це приклад того, як ми повинні стояти в вірі. Він нічого не устрашився і претерпів до кінця, за що і отримав вінець слави від Господа. Святий преподобномученик Макарій показує нам те, якою повинна бути віруюча людина, а віруюча людина повинна бути готовою до всього, навіть засвідчити свою віру мученицькою смертю.
Будемо ж взивати до угодника Божого, дорогі браття і сестри, щоб за молитвами святого Макарія Господь укріпив всіх нас у вірі, подав справжнє покаяння, зберіг нас у Святій Соборній і Апостольській Церкві, а у встановлений для кожного з нас час сподобив разом з преподобномучеником Макарієм і з усіма святими стати спадкоємцями вічних благ в тихій пристані Царства Небесного!»

За Літургією були піднесені сугубі молитви й прохання до Бога, щоби Господь уберіг нашу землю від згубної епідемії та надав допомогу людям, які страждають і борються зі страшною недугою.

По завершенні Божественної літургії відбувся соборний молебень біля раки з нетлінними й чудотворними мощами преподобномученика Макарія, які спочивають у Михайлівському соборі.

Митрополит Павел подякував архіпастирям і братії, котрі співслужили, за теплі молитви, і передав всім присутнім первосвятительське благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, а також привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників – з днем ангела.

Після цього архієреї разом зі священиками звершили літію на могилі спочилого митрополита Черкаського і Канівського Софронія, відзначивши його видатні заслуги перед Православної Церквою.

Прес-служба Черкаської єпархії

Кількість переглядів: 28